Historia

Kilka słów...

Historia

W 1985 roku, po skończeniu studiów, miałem szczęście i przyjemność trafić do Pracowni Stolarstwa Artystycznego Wystroju Wnętrz Pana Waldemara Maciejewskiego w Lublinie. Tutaj poznałem wiele technik i tajemnic tradycyjnego stolarstwa. Ponadto współpraca z pracowniami muzealnymi oraz liczne staże za granicą, pozwoliły mi zdobyć doświadczenie i wiedzę. Zdobyte umiejętności i dyplom mistrzowski pozwoliły mi na otwarcie mojej własnej pracowni w Katowicach. Pracownia renowacji mebli, drewna, stolarki zabytkowej i stolarstwa artystycznego powstała w 1990 roku. Jest owocem pasji związanej z umiłowaniem przedmiotów zabytkowych i piękna w nich zawartego. Moimi zleceniodawcami są zarówno osoby prywatne, firmy jak i instytucje w kraju i za granicą. Mogę pochwalić się realizacjami dla Muzeum Śląskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Urzędu Miasta Katowice, Sądu Apelacyjnego w Katowicach i wielu innych. Moim celem jest zagwarantowanie wysokiego poziomu usług oraz zadowolenie zleceniodawców.

Aleksander Woźniak

Tkanina dekoracyjna

W ofercie posiadamy tkaniny wielu renomowanych firm. Szyjemy firany, zasłony, rolety rzymskie i inne rodzaje dekoracji z tkanin indywidualnie dobranych do wnętrza.

Konserwacja

Konserwacja mebli zabytkowych oraz przedmiotów zdobionych intarsją, inkrustacją, snycerką i złoconych.

Klasyka i nowoczesność

Realizujemy zarówno klasyczne jak i nowoczesne dekoracje okien i wnętrz, oraz łączymy awangardowe rozwiązania z elementami klasyki.